sobota, 7 listopada 2015

Miejska dżungla czyli fioletów oswajanie

Witajcie Kochani! Dziękuję Wam ogromnie za odwiedziny i przemiłe komentarze - niesamowicie mnie cieszą!
Dziś chciałabym się z Wami podzielić layoutem, którym oswajam fiolety. Nie jest tajemnicą, że wszelkie odcienie fioletu w moich pracach nie goszczą zbyt często. Ten kolor kojarzy mi się... nie, właściwie z niczym mi się nie kojarzy, dlatego tym trudniej mi się z nim pracuje. :) Przywoływanie na myśl inspirującej śliwki węgierki, ciemnego winogrona, zimowego nieba o brzasku, pięknego szala mojej kolażanki czy jagodowego koktajlu - nie działa :) No, trudno jest i już. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała. Jestem pewna, że każdy z nas ma takie niezbyt lubiane odcienie. :) Lubię wyzwania, fiolet jest dla mnie wyzwaniem. Biorę to na bary i próbuję oswajac dalej.
Tym razem było mi jakby łatwiej - chciałam stworzyć kompozycję ze świetnymi zdjęciami Róży - dużo w nich różu (ten odcień również nie jest moim ulubionym) oraz różnych odcieni fioletu i błękitu. Ponieważ nie mam zbyt wielu dodatków w moich "nieulubionych" kolorach, postanowiłam je sobie namalować. Mamy więc malowane akwarelami kwiaty i piórka, a poza nimi kilka elementów, za pomocą których miałam zamiar stworzyć kompozycję opartą na wielu fakturach różnorodnych materiałów.
Zdjęcia prezentują Różę w naszej gorzowskiej "miejskiej dżungli" i taki też charakter pracy miałam zamiar uzyskać :) Kolorowa dżungla pełna kwiatów i liści "na słodko - dziewczęco". Pojawiły się też dziecięce elementy - brokatowe sarenki, które się ogromnie Róży podobają. Przydały mi się tutaj kwiaty - papierowe i z tkaniny, tkaninowe liście, gałązki z tworzywa, pokryte ciekawym meszkiem, chipboardy, papierowa taśma, farbka 3d, azurowe motyle i inne drobnostki. A efekt wygląda tak:Pozdrawiam ciepło i życzę Wam wspaniałego, kreatywnego weekendu! 

6 komentarze :

Ilona Konarczak pisze...

Ja poproszę więcej prac w fiolecie - trudne wyzwania to Twój żywioł!!! Fenomenalna kompozycja, każdy detal przyciąga wzrok i zachwyca :)

Ульяна и Полина pisze...

Как красиво!!!

Amlai pisze...

Wow! Poradziłaś sobie świetnie z wyzwaniem :) Tło wygląda nieziemsko!

Arleta pisze...

świetnie

Patty O'Malley pisze...

This is so pretty, Karola. Your watercoloring is beautiful!

ScrapGonkowa pisze...

Jak na kogoś kto nie przepada za fioletem, to świetnie "urządziłaś" ten kolor na swoim scrapie.
I podziwiam za ciągły rozwój. Co jakiś czas nowe metody, techniki scrapowe. Nawet bierzesz sie za bary z kolorami, których nie lubisz.
Pozdrawiam!

LinkWithin

.